Labouchere na dva tucty

Systém Labouchere je možné hrát v několika variantách a jednou z nich je sázení na tucty. Postup je tedy prakticky identický jako u běžného Labouchere jen se na ruletě nesází na barvu, ale hráč si zvolí dva tucty. Z hlediska rizika se tedy jedná o jeden z těch méně agresibních systémů.

Nespornou výhodou sázení Labouchere na dva tucty je v tom, že hráč má v každém kole vsazeno na dva ze tří tuctů. To znamená, že je zde možné očekávat prakticky dvoutřetinovou pravděpodobnost na výhru v každém kole hry.

Prvním krokem je tedy napsat si na papír libovolnou číselnou řadu, například můžeme použít 1 - 2 - 3 - 4 - 5. Řada může být libovolně dlouhá, ale čím je delší, tím se může hra na ruletě stát finančně náročnější.

I v případě použití Labouchere na dva tucty se sází počet žetonů odpovídající součtu prvního a posledního čísla ze zvolené číselné řady. V našem případě tedy v prvním kole vsadíme 6 žetonů na každý sloupec. Tedy první sázka bude 12.

V případě, že na ruletě padne hodnota ze zvolených tuctů, tak je z řady třeba vyškrtnout první a poslední číslo. Nová řada má tedy tvar 2 - 3 - 4. Čili další sázka bude opět součet prvního a posledního násobeno počtem tuctů a tedy znovu 6 x 2 tucty a tedy 12 žetonů.

V případě prohry je potřeba prohranou částku připsat na konec řady. Ale protože je prohra na obou tuctech tak je potřeba tam šestku připsat dvakrát. Číselná řada tedy bude mít tvar 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 6. V dalším kole je tedy opět potřeba vsadit součet prvního a posledního čísla z řady na každý ze dvou tuctů.

Tento postup s proškrtáváním je u Labouchere potřeba provádět až do doby než na papíře nezůstane žádné číslo. V tomto bodě je jasné, že hráč na ruletě vyhrál.

TIP: Během hraní ruletního systému Labouchere může nastat situace, že se v číselné řadě objeví vysoká čísla, která by znamenala nutnost vsadit vysokou částku v dalším kole. Tomu se je možné vyhnout tím, že si dané číslo nějakým způsobem rozložíme. Například na konci řady bude devítka a hráči se ji nechce vsázet, tak si místo ní může klidně do řady doplnit tři trojky 3 - 3 - 3 a vytvořit tak novou řadu. Důležité je, aby se to číslo v nějaké formě v dané číselné řadě objevilo.

Sázka Celkem vsazeno Číselná řada Výhra
12 žetonů 12 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ANO 18 žetonů
12 24 2 - 3 - 4 NE
16 40 2 - 3 - 4 - 6 - 6 ANO 24 žetonů
18 58 3 - 4 - 6 ANO 27 žetonů
8 66 4 NE
8 74 4 - 4 - 4 ANO 12 žetonů
8 82 4 ANO 12 žetonů
- Celkem vsazeno 82 žetonů - Celková výhra 93 žetonů

Online casina v České republice

Tipsport Vyzkoušet ruletu
Synot Tip Vyzkoušet ruletu
Chance Vyzkoušet ruletu
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
*NavodNaRuletu.cz obsahuje strategie, které zvyšují šance na výhru, ale nejedná se o zaručené postupy k dosažení jistého zisku.