Pravidla rulety

Ruleta je jednou z nejpopulárnějších hazardních her na světě také díky jednoduchým pravidlům, která nevyžadují dlouhé studium. Do hry se tedy může zapojit prakticky každý plnoletý zájemce o hru plnou emocí a napětí. Stačí si zvolit číslo, vsadit a vyčkat na zastavení rulety.

Ruleta nabízí celou řadu sázkových příležitostí, které jsou rozděleny do dvou kategorií jako vnitřní a vnější sázky. Vsadit je tak možné spoustu kombinací čísel, které nabízejí různorodou míru rizika a na své si tak přijdou konzervativnější i odvážnější hráči.

Vnější sázky

Vnější sázky na ruletě jsou takové, které jsou umístěny mimo konkrétní čísla. Zpravidla se tak jedná o sázení na různé skupiny čísel. Jsou se tedy o sázky na barvu, sudou/lichou, vysoké/nízké číslo, tucet, nebo sloupec.

Jednoduchá/rovná sázka

Jedná se o ty nejvíce jisté sázky na ruletě, které mají kurz 2:1. Hráč tedy může mít z případné výhry čistý zisk rovnající se jeho vkladu. V případě rulety se jedná o tři typy sázek. A tedy červenou / černou barvu, sudá / lichá čísla nebo vysoká (číslo 1-18) / nízká (číslo 19-36) čísla.

Tucet

Jak už název napovídá, tak se jedná o sázku na skupinu dvanácti po sobe jdoucích čísel. Čili hráč si na ruletě může vybrat ze tří možností. První tucet má čísla z rozpětí 1 až 12, druhý tucet 13 až 24 a třetí tucet 25 až 36. Sází se s kurzem 3:1 a tedy z jednoho vsazeného žetonu je možné mít zisk dva žetony.

Sloupec

Sázka na sloupec je v podstatě stejná jako předchozí na tucet. Opět se sází na to, že se kulička na ruletě zastaví mezi dvanácti zvolenými čísly. Tentokrát si ale hráč na hracím plátně zvolí jeden ze tří sloupců.

Vnitřní sázky

Vnitřní sázky jsou ty, které hráči na hracím plátně umístí do oblasti, kde jsou konkrétní čísla. Jsou to příležitosti označované jako line bet, roh, street, split a samozřejmě sázka na konkrétní číslo.

Line bet

Při této sázce se sází na šestice čísel, které jsou tvořeny dvěma řadami po třech. Žetony se na plátně tedy pokládají na okraj dělící čáry mezi těmito trojicemi. Na tuto příležitost se sází v kurzu 6:1 a tedy za vsazený žeton je pět žetonů zisk.

Roh

Sázky označované jako rohové, corner bet nebo carré jsou takové, kdy hráč sází na čtyři souseící čísla, která tvoří čtverec. Žetony se tak umisťují na střed tohoto pomyslného čtverce, kde se kříží čáry mezi čísly. Ruleta u této sázky nabízí kurz 9:1 a tedy umožňuje získat čistý zisk osm žetonů za jeden vsazený.

Street

Hrací pole rulety je tvořeno dvanácti řadami po třech číslech, které jsou označovány také jako streety. A na tyto trojice je možné sázet v kurzu 12:1 a tedy je tady možnost, jak získat 11 žetonů z jednožetonové sázky.

Split

Vsadit si na ruletě je možné také na dvojici sousedních čísel. Taková částka je označována jako split a kurz na výhru v tomto případě činí 18:1. Sázka se provede tak, že se žetony umístí na dělící čáru mezi dvěma čísly.

Sázka na číslo

Asi není žádným překvapením, že tou nejvíce rizikovou sázkou na ruletě je vsadit si jen na jedno číslo. V úvahu připadá také sázka na nulu. Kurz je u této možnosti stanoven na 36:1, takže z jednoho žetonu je možné získat čistý výnos 35 žetonů.

Online casina v České republice

Tipsport Vyzkoušet ruletu
Synot Tip Vyzkoušet ruletu
Chance Vyzkoušet ruletu
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
*NavodNaRuletu.cz obsahuje strategie, které zvyšují šance na výhru, ale nejedná se o zaručené postupy k dosažení jistého zisku.